O nas

Nasza historia z wikliną, jest historią o końcach i początkach, miłości, tradycji i pasji. 

Przede wszystkim chcemy przybliżać ludziom to wymierające w polsce rzemiosło, chcemy kontynuować naszą rodzinną tradycję i przybliżać wiklinę młodym pokoleniom. Chcemy zwrócić uwagę na piękno starannej pracy rąk. Wszystko czego potrzebujemy już jest, teraz tylko wystarczy z tego skorzystać. Tak jak to robili nasi dziadkowie, tylko po naszemu 🙂 

Nasz dziadek przez 29 lat prowadził sklep z wikliną w Warszawie na Pradze Północ. Właściwie wychowałyśmy się w wiklinie i to całkiem dosłownie, więc właściwie to ta przygoda wybrała nas (całe szczęście!!). Wiedzę i zawód (koszykarz-plecionkarz) zdobywamy w szkole zawodowej w Łowiczu oraz od naszych wikliniarskich mistrzów.

Siostry Plotafot. Maja Hylewicz

Kilka słów o nas

Siostry Ania i Kasia. Ania jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki oraz arteterapeutką. Jest także mamą dwójki maluchów – Gosi i Grześka. Kasia jest aktorką po Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, ze względu na swój wolny zawód swój czas może dzielić między aktorstwo, a prowadzenie firmy Siostry Plotą.

Mamy w sobie wiele pasji, oj wiele. Ania od dziecka uwielbiała prace manualne. Rysunek, malarstwo, potem odkryła dzierganie i plecenie na drutach, a w końcu odważyła sięgnąć po znaną jej od dziecka wiklinę. Swoje życie zawodowe poświęciła przekazując pasję do rękodzieła dzieciom i młodzieży. Szybko też odkryła, że to wspaniała droga, żeby wyrazić to, co jest w nas ukryte, schowane. Często nasze ręce w porozumieniu z podświadomością uwalniają zastane emocje, pragnienia, marzenia i blokady. Sztuka, rękodzieło to jej język, którego chce pokazywać i uczyć. 

Kasi ogromną pasją i twórczym językiem zawsze było aktorstwo i śpiew – scena, choć jej największym marzeniem jest dom nad jeziorem, z wiecznie nagrzaną ogniem sauną. I tym właśnie jest dla niej wikliniarstwo. Ucieczką z wielkiego miasta, wprost w objęcia natury. Medytacją, bezpiecznikiem i dogrzebywaniem się do swoich korzeni.